Nu är det vinter igen!
Ja ha, då kom snön igen, skit också!! Hur lätt är det att tänka på betäckningar och hingstval när det snöar ute och är svinkallt??
Jag som hade planerat att börja åka med mina tre ston nästa vecka till Överbyn, ha ha ha, glöm det!! Men jag är glad just nu att mina ston inte ska till att föla än på en månad....
Och jag tror jag tar och skjuter upp mina beslut om hingstar ett par veckor till!!
//A
Kommentera gärna:
-
Bonita •
10 april 2012 10:53:47
Våren kom och försvann - verkar som om den är "on hold" ett tag! Väder är bland det mest irriterande som finns, för man kan inte göra något åt det!
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Annica Junhov » Titulera mig som Nejsägare?: ”Bravo!! Stå på dig, jag har full förståelse att krafterna tryter ibland och du h..”
-
Bonita » Trodde jag skulle få ro, men...: ”Gud vad kul att komma igång igen efter renovering och allt skogsarbete. Vilken s..”
-
Momma Bo » Åter till vardagen, eller?: ”Det var ju skönt att läsa att du lever :-D Härligt med känslan när renovering är..”
-
Annethe » Åter till vardagen, eller?: ”Konstiga prioriteringar vi hästmänniskor gör mellan varven men det är väl så vi ..”
-
Monica Kullenberg » Åter till vardagen, eller?: ”Visst är det härligt att få fint inne! Var likadant här, stallet renoverades dir..”