Så nöjd, men sååå trött!
Jag är sååå nöjd över hur dagen blev, men jag är helt slut, något så fruktansvärt trött så jag orkade inte ens prata med sonen när han ringde och än mindre prata med min man, suck.
Stefan konstaterade något om att detta resultat skulle jag leve länge på och visst är det så, framför allt att jag blev rättfärdigad och att vi lyckades genomföra ridprovet med beröm godkänt! Måste säga att han skötte sig över förväntan och han gjorde sitt jobb hur lätt som helst, Kajsa som red lotsade honom på ett mycket mjuk och behaglit vis och det blev så rätt så rätt!!
Så efter detta mycket väl genomförda ridprov så ska ha få sitt hoppdiplom och en finalbiljett till Flyinge samtidigt som jag slipper skämmas över att inte lyckas genomföra ett ridprov!
Men jag måste erkänna att det var längesedan jag var så slutkörd och trött som jag är nu så mina vänner! Tack för att stöttar mig i vått som torrt och framför allt att ni finns men...
SOV GOTT !!!
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Annica Junhov » Titulera mig som Nejsägare?: ”Bravo!! Stå på dig, jag har full förståelse att krafterna tryter ibland och du h..”
-
Bonita » Trodde jag skulle få ro, men...: ”Gud vad kul att komma igång igen efter renovering och allt skogsarbete. Vilken s..”
-
Momma Bo » Åter till vardagen, eller?: ”Det var ju skönt att läsa att du lever :-D Härligt med känslan när renovering är..”
-
Annethe » Åter till vardagen, eller?: ”Konstiga prioriteringar vi hästmänniskor gör mellan varven men det är väl så vi ..”
-
Monica Kullenberg » Åter till vardagen, eller?: ”Visst är det härligt att få fint inne! Var likadant här, stallet renoverades dir..”
Ska bli spännande att följa er i Flyinge på finalen.
Lycka till!
Ps Funny Girls´avkomma Daimler E vann och blev tvåa i helgen, i Norge med Marte Leirdal Aune - hon hälsar också lycka till!